Kobieto!

“Carpie diem”, ble ble. Staram się cieszyć chwilą kiedy tylko mogę i nie dopuszczam depresji do swoich myśli. Jednak czasem się zwyczajnie nie da. Kiedy rano ci się coś nie uda, masz jeszcze nadzieję na szczęśliwe zakończenie dnia. Lecz z każdym kolejnym niepowodzeniem nie wiesz już co w ogóle znaczy “nadzieja”. Całe szczęście, że jest noc i sen, który resetuje wszystkie złe myśli.

Mimo wszystko kiedy zazwyczaj jesteś w – ujmijmy to tak – dobrym humorze, patrzysz na świat i otaczające cię sprawy z delikatnym przeważeniem plusów. Takie depresyjne dni też są potrzebne, jakkolwiek głupio to zabrzmi, w moim życiu nadają powiew świeżości. Każdy z nas ma jakieś problemy z którymi zmierza się codziennie, ja też mam kilka nierozwiązanych spraw, które bezpiecznie sprawiają wrażenie nieznaczących. Normalnie daję im się rozwinąć w ich własnym tempie, nie zawracam sobie nimi głowy. Ale kiedy już mam gorszy dzień, napływają ogromnymi falami.

I odpływam.

Dostrzegam wtedy aspekty, o których nie miałam pojęcia, oddaję się rozważaniom pod tytułem “co by było gdyby…” i stawiam swoją osobę w różnych polach widzenia.

Podejmowanie decyzji jest dla mnie trudne i nigdy tego nie lubiłam, jako dziecko często oddawałam wybór rodzicom i w ten piękny sposób trafiłam właśnie tu, gdzie teraz jestem.

Tylko chyba czas już dorosnąć. Zmarnowałam rok na studia których nie lubię, na życie “w samotności”, którego też nie lubię, ale wmawiałam sobie co innego.

Kiedyś dokończę historię moich studiów, jednak na razie postanawiam, że zacznę podejmować własne, świadome decyzje i walczyć o swoje.

Z okazji dnia kobiet życzę sobie i wam pewności siebie i poczucia własnej wartości, siły i odwagi, by stawiać czoło przeciwnościom. W końcu do nas należy ten świat!

Przesyłam buziaki!

Kasia ❤️

P.S. Mam nadzieję, że zdjęcia się podobają!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s